Tuija Orelma

Sosionomi,
Ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti, Psykoterapiaopiskelija

Ota yhteyttä

Ratkaisukeskeinen lyhytterapia ja keskusteluapu
vuorovaikutus- ja hyvinvointikoulutus, esimiesvalmennus

koulutukset

ILMOITTAUDU PIAN JA VARMISTA OSALLISTUMISESI!

NLP Practitioner koulutus Tampereella 24.8.2018- 7.4.2019

 

Uutta virtaa arkeen, työkaluja vuorovaikutukseen ja potentiaalin hyödyntämiseen Tuija Orelman luotsaamasta NLP Practitioner- koulutuksesta!

NLP Practitioner -koulutuksessa opit NLP:n perusmallit- ja menetelmät, jotka soveltuvat opetus-, sosiaali- ja terveysalan toimijoille, johtajille sekä valmennus- ja myyntityötä tekeville.

Tuijan luotsaamasta koulutuksesta saat toimivia välineitä oman jaksamisen ja itsetuntemuksen lisäämiseksi. Tuija sparraa sinua lempeästi myös löytämään oman elämän suunnan ja rohkeutta toteuttaa tarvittavia muutoksia.

Koulutus toteutetaan Suomen NLP yhdistyksen kriteerien mukaisesti, josta saat sertifikaatin ja oikeuden käyttää nimikettä NLP Practitioner.

Opiskelu koostuu luentopätkistä, käytännönläheisistä vaikuttavista harjoituksista valitsemasi aiheen parissa, kouluttajan demoesityksistä, sekä keskusteluista, joihin voit osallistua myös kuuntelemalla. Oppimasi voit ottaa käyttöön arjessa tai työssäsi HETI ensimmäisen kerran jälkeen!

Ilmoittaudu heti ja varmista paikkasi info@tuijaorelma.fi tai yhteystietolomakkeella.

 

NLP ELI NEUROLINGVISTINEN AJATTELUTAPA JA TOIMINTAMALLI ANTAVAT SINULLE:

*  ymmärrystä itseen ja toisiin?

* uusia välineitä vuorovaikutukseen ja ristiriitatilanteisiin

* oman potentiaalin löytymiseen ja sen kehittämiseen

* menetelmiä miten päästä eroon edistymistä rajoittavista uskomuksista

* keinoja rentoutumiseen, mielen-ja stressinhallintaan

* tekniikoita motivoida ja motivoitua

* keinoja edistää henkilökohtaisia tavoitteita

* näkökulmia ja oivalluksia

   …ja todennäköisesti paljon muuta…

HINTA JA MAKSUEHDOT:

1150€ + 24% alv (1426€). 
lmoittautuessa varausmaksu 250€+alv. Loppuosa 1-3 erässä. Käteis-, pankki- ja luottokorttimaksut tai lasku.

Järjestelyjen onnistumiseksi ilmoittautuminen koulutukseen on sitova ja edellyttää koko koulutuksen maksamista mahdollisesta keskeytyksestä huolimatta. Koulutus peruutetaan mikäli riittävää osallistujamäärää ei saavuteta 10.8.2018 mennessä. Järjestäjän peruuntuessa koulutus, maksetaan osallistujan maksama summa kokonaisuudessaan takaisin. Peruuntumisen sattuessa muita korvauksia osallistujalle ei makseta.

Paketti sisältää aamu- ja iltapäiväkahvit, koulutuskansion materiaaleineen ja pienryhmäopetuksen. Max. 10-12 hlö:ä. 

KOULUTUSAIKATAULU JA ILMOITTAUTUMINEN:

2018: Pe-su 24-26.8, la-su 22-23.9, pe-la 26-27.10, la -su 1-2.12.2018

2019: Pe-la 11-12.1, la-su 23-24.2, pe-su 5-7.4.2019.

Klo 9.30-16.30. Yhteensä 16 koulutuspäivää 132h.

Oikeudet pieniin muutoksiin ajankohdissa pidetään.

PAIKKA JA JÄRJESTÄJÄ:

Järvensivuntie 9 A 7, Tampere. NeroVisio Y-20081303
 

Lämpimästi tervetuloa mukaan vaikuttavalle matkalle!

Tuija Orelma

NLP kouluttaja, Sosionomi AMK, Psykoterapeuttikoulutuksessa
Ratkaisukeskeinen terapia, Psykofyysinen psykoterapia, parisuhde- ja perhetyö.
Pitkä kokemus yrittäjyydestä sekä johtamisesta, kilpaurheilu tausta.

 

 

NLP Master Practitioner -koulutus Tampereella 5.10.2018-19.5.2019

 
Jälleen tiukkaa settia NLP:n parissa!

Koulutuksessa syvennät ja lavennat NLP osaamistasi. Saat lisää työkaluja, näkökulmia ja buustia. Opit muokkaamaan harjoituksia yhä enemmän tilanteisiin sopivimmaksi ja NLP:n soveltaminen hyödyksesi omassa elämässä ja työssä käy entistä luonnollisemmin.

Saat kokea upeita hetkiä luotsaamassani koulutuksessa, missä karkoitetaan stressiä ja omaksutaan yhä syvemmin myös rentoutumisen ja aivojen tuulettamisen taitoja. Pääset kokemaan myös kehittelemäni Hiljaisuusretriitin NLP:n tavoin ja tutustut mm. huipputyyppi Terveys-Heppuun.

Koulutus toteutetaan Suomen NLP yhdistyksen kriteerien mukaisesti, josta saa sertifikaatin.

Lähde jälleen mukaan seikkailemaan ja kokeilemaan uutta Tuijan luotsaamana!


***********************************************************


Ilmoittaudu heti ja varmista paikkasi:

info@tuijaorelma.fi tai yhteystietolomakkeella


NLP ELI NEUROLINGVISTINEN AJATTELUTAPA JA TOIMINTAMALLI ANTAVAT SINULLE:

? ymmärrystä itseen ja toisiin
? uusia välineitä vuorovaikutukseen ja ristiriitatilanteisiin
? oman potentiaalin löytymiseen ja sen kehittämiseen
? menetelmiä miten päästä eroon edistymistä rajoittavista uskomuksista
? keinojarentoutumiseen,mielen-jastressinhallintaan
? tekniikoita motivoida ja motivoitua
? keinoja edistää henkilökohtaisia tavoitteita
? näkökulmia ja oivalluksia

************************************************************

KOULUTUSAIKATAULU:

Pe-su 5-7.10.2018
Pe-su 5-7.10
Pe-la 9-10.11
La-su 15-16.12.2018
Pe-la 25-26.1.2019
La-su 9-10.3.2019
Pe-la 12-13.4.2019
Pe-su 17-19.5.2019

Klo 9.30-16.45

Yhteensä 16 päivää, 132h.

OIkeudet koulutusajankohdan muutoksiin pidetään.


HINTA JA MAKSUEHDOT:

1150€ + 24% alv (1426€)
Ilmoittautuessa varausmaksu 250€+alv.
Loppuosa 1-3 erässä laskulla tai pankki- tai luottokortilla.

Järjestelyjen onnistumiseksi ilmoittautuminen koulutukseen on sitova ja edellyttää koko koulutuksen maksamista mahdollisesta keskeytyksestä huolimatta. Koulutus peruutetaan mikäli riittävää osallistujamäärää ei saavuteta 15.9.2018 mennessä. Järjestäjän peruuntuessa koulutus, maksetaan osallistujan maksama summa kokonaisuudessaan takaisin. Peruuntumisen sattuessa muita korvauksia osallistujalle ei makseta.

Paketti sisältää aamu- ja iltapäiväkahvit, koulutuskansion materiaaleineen ja pienryhmäopetuksen. 

Max. 10-12 hlö:ä!

 

KOULUTTAJA:

Tuija Orelma


Lämpimästi tervetuloa mukaan vaikuttavalle matkalle ja NLP:n maailmaan sydämellisessä ja asiantuntevassa ohjauksessa!

 

JÄRJESTÄJÄ JA KOULUTUSPAIKKA:

NeroVisio
Järvensivuntie 9 A 7
Tampere

 

 

NLP Practitioner -koulutus alkaa myös alkuvuodesta 2019   

 

 

 

 TILAUKSESTA MM.

 

- Ratkaisu- ja voimavarakeskeinen työllistymiseen tähtävät kurssit ja -valmennukset

- Rentoutumis- ja läsnäolotaitoja käytännössä (kokemuksellinen)

- Virtaa välillämme parisuhdekurssi

- Parisuhde paremmaksi

- Suomalainen (Fisherin) eroseminaari 

 

LevelUp ™ - NLP kick off- kurssi 1,5 pv

Haluatko selkeyttää omaa suuntaa elämässäsi? Kaipaatko tukea muutokseen tai uusia työkaluja työasioissa, ihmissuhteissa, omassa henkisessä kasvussa, terveysasioissa, kasvatuksessa? Onko tarpeen kehittää yksittäisiä asioita tai saada kokonaan uusia ideoita?

Kurssilla opit käyttökelpoisia ja tunnettuja NLP-menetelmiä, ja-malleja, harjoitteiden ja luennoinnin kautta, joilla saadaan haluttuja muutoksia aikaan. Kurssi synnyttää oppimisprosessin, joka jatkuu ja syvenee kurssin jälkeen. Lisätietoja NLP:stä: nlpyhdistys.fi 

 

Oman elämän LevelUP TM - Kuka olen, minne matkalla ja millä eväin

Vaikuttava ratkaisukeskeinen kurssikokonaisuus, jossa mennään asioiden ytimeen! Ja se on vielä hauskaa!

Jokaisella 12 kerrasta on oma teemansa, kuten: Oman näköistä elämää, Elämäni arvot suunnan näyttäjänä, Vision kirkastuminen, Selviytymissuunnitelma, kun asiat ei mene putkeen, Rohkeutta ja motivaatiota muutokseen, Näkökulmia ja vaihtoehtoja. Kokemaasi ja oppimaasi voit hyödyntää oman elämäsi eri asioiden ja tilanteiden kehittämisen lisäksi myös esim. toisten auttamis-, opettamis- ja johtamistyössä. Voit saada toimivia ja erilaisia ajatuksia tai työkaluja täältä heti käyttöösi.

 

Kysy lisää!