Tuija Orelma

Terapeutti, sosionomi kouluttaja

Ota yhteyttä

terapia ja kriisityö, parisuhde- ja perheohjaus.
vuorovaikutus- ja hyvinvointikoulutus, esimiesvalmennus

koulutukset

NLP Practitioner -koulutus 18.8.2017-18.2.2018   TÄYNNÄ!

 

 

NLP Master Practitioner -koulutus 2.9.2017-11.3.2018

 

Jälleen tiukkaa settia NLP:n parissa!

 

Koulutuksessa syvennät ja lavennat sekä lisäät NLP osaamistasi. Saat lisää työkaluja, näkökulmia ja buustia. Opit muokkaamaan harjoituksia yhä enemmän tilanteisiin sopivimmaksi ja NLP:n soveltaminen hyödyksesi omassa elämässä ja työssä käy entistä luonnollisemmin.

NLP taipuu moneen, ja sen opiskeleminen on samalla hauskaa, ja vaikuttavaa, kuten NLP Practitionerilta muistat. Lähde jälleen mukaan seikkailemaan ja kokeilemaan uutta! Master Practitioner koulutukseen voit tulla mukaan, kun NLP Practitionetr on suoritettu.

 

Koulutus toteutetaan Suomen NLP yhdistyksen kriteerien mukaisesti, josta saa sertifikaatin.
Lue lisää: http://www.nlpyhdistys.fi/

 

Olet sydämellisesti tervetullut!

 

Koulutusaikataulu ja ilmoittautuminen: 

16 päivää, 132h. 

La-su 2.9-3.9.2017
La-su 30.9-1.10.2017
La-su 28-29.10.2017
La-su 18.11-19.11.2017
La-su 9.12-10.12.2017
La-su 13.1-14.1.2018
La-su 3.2-4.2.2018
La-su 10-11.3.2018

 

Paketti sisältää aamu- ja iltapäiväkahvit, kattavan koulutuskansion ja pienryhmäopetuksen.
Hinta 1150€ + 24% alv. (1426€) (mahdollisuus maksaa 1-4 erässä). 

Ilmoittautuessa maksetaan koulutupaikan varausmaksuna 1.n erä min. 300€. Varausmaksua ei voida palauttaa. 
Huom. pienryhmä max 12 osallistujaa!

 

Kouluttajanasi

Tuija Orelma

NLP kouluttaja/ trainer, Sosionomi AMK

Ratkaisukeskeinen terapia (psykoterapia opisk.)
Psykofyysinen psykoterapia, Parisuhde- ja perheohjaus.

Johtamisen ja psykologian opintoja.

(Työkokemus ja koulutukset sosiaali- ja terveysaloilta, johtamisesta, turvallisuusalalta, myynti- ja markkinointi- sekä kauneudenhoitoalalta. Pitkä kokemus myös yrittäjyydestä)

 

Ilmoittautuminen

info@tuijaorelma.fi
P
. 040 507 4995

 

Tervetuloa mukaan NLP:n mieltä mullistavaan maailmaan!

 

 

NLP Practitioner -koulutus 27.1.2018-12.8.2018       Ilmoittautuminen käynnissä!

 

Uutta virtaa, tavoitteiden edistämistä ja työkaluja NLP Practitioner –koulutuksesta!

 

Uusien ajatusmallien omaksuminen tapahtuu Tuijan kanssa ilon kautta ja yhteen hiileen puhaltaen rennossa pienryhmässä. NLP:stä saat tuoreita työkaluja tapaasi ajatella, toimia ja viestiä. Tämän ohella NLP vastaa kysymykseen MITEN päästä eteenpäin vuorovaikutuksessa luovasti ja rakentavasti.

 

NLP Practitioner -koulutuksessa opit NLP:n perusmallit-, tekniikat- ja menetelmät, jotka soveltuvat opetus-, valmennus- ja koulutuskentälle, sosiaali- ja terveysalojen toimijoille, johtajille, esimiehille sekä myyntityötä tekeville. NLP käy loistavasti myös oman elämänsä löytöretkeilijälle. Kurssin suoritettuasi saat sertifikaatin ja voit käyttää nimikettä NLP Practitioner.

 

Ilmoittaudu pian mukaanvarmistaaksesi paikkasi! Lisätietoja Tuijalta sähköpostitse info@tuijaorelma.fi tai soita 040 507 4995.

 

NLP eli neurolingvistinen ajattelutapa ja toimintamalli antavat sinulle

  • uusia välineitä vuorovaikutukseen ja ristiriitatilanteisiin
  • luovaa näkökulmaa omaan osaamisen, ja sen kehittämiseen
  • menetelmiä miten päästä eroon edistymistä rajoittavista uskomuksista
  • vaihtoehtoisia keinoja stressin hallintaan
  • tekniikoita motivoida ja motivoitua
  • keinoja edistää henkilökohtaisten asioita/ tavoitteita


Koulutusaikataulu vuonna 2018 ja ilmoittautuminen:

16 päivää, 132h.
Viikonlopputoteutus klo 10-17

La-su 27.1-28.1.2018
La-su 24-25.2.2018
La-su 17-18.3.2018
La-su 14-15.4.2018
La-su 5-6.5.2018
La-su 26-27.5.2018
La-su 16-17.6.2017
La-su 11-12.8.2018

Oikeudet koulutuspäivien muutoksiin pidetään.

 

Hinta 1150e+ alv.24% (yht.1426e)

Hinta sisältää materiaalipaketin, aamu- ja iltapäivä kahvit/teet.
Mahdollisuus maksaa 1-4 erässä.

Ilmoittautuessa maksetaan koulutupaikan varausmaksuna min. 300€. Varausmaksua ei voida palauttaa.
Huom. pienryhmä max 12 osallistujaa!

 

Kouluttajanasi

Tuija Orelma


NLP kouluttaja/ trainer, Sosionomi AMK
Ratkaisukeskeinen terapia (psykoterapia opisk.)
Psykofyysinen psykoterapia, Parisuhde- ja perheohjaus.

Johtamisen ja psykologian opintoja.

(Työkokemus ja koulutukset sosiaali- ja terveysaloilta, johtamisesta, turvallisuusalalta, myynti- ja markkinointi- sekä kauneudenhoitoalalta. Pitkä kokemus myös yrittäjyydestä)

 

Ilmoittautuminen

info@tuijaorelma.fi
P. 040 507 4995

 

 

NLP Master Practitioner 31.8.2018 alk.  Ilmoittautuminen aukeaa alkuvuodesta 2018

  

 

 TULOSSA TAI TILAUKSESTA OMALLE RYHMÄLLE

 

Parisuhdekurssi 2018

 

LevelUp ™ - NLP kick off- kurssi 1,5 pv

Haluatko selkeyttää omaa suuntaa elämässäsi? Kaipaatko tukea muutokseen tai uusia työkaluja työasioissa, ihmissuhteissa, omassa henkisessä kasvussa, terveysasioissa, kasvatuksessa? Onko tarpeen kehittää yksittäisiä asioita tai saada kokonaan uusia ideoita?

Kurssilla opit käyttökelpoisia ja tunnettuja NLP-menetelmiä, ja-malleja, harjoitteiden ja luennoinnin kautta, joilla saadaan haluttuja muutoksia aikaan. Kurssi synnyttää oppimisprosessin, joka jatkuu ja syvenee kurssin jälkeen. Lisätietoja NLP:stä: nlpyhdistys.fi 


 Syksyllä 2017

Oman elämän LevelUP TM - Kuka olen, minne matkalla ja millä eväin

Vaikuttava ratkaisukeskeinen kurssikokonaisuus, jossa mennään asioiden ytimeen! Ja se on vielä hauskaa!

Jokaisella 12 kerrasta on oma teemansa, kuten: Oman näköistä elämää, Elämäni arvot suunnan näyttäjänä, Vision kirkastuminen, Selviytymissuunnitelma, kun asiat ei mene putkeen, Rohkeutta ja motivaatiota muutokseen, Näkökulmia ja vaihtoehtoja. Kokemaasi ja oppimaasi voit hyödyntää oman elämäsi eri asioiden ja tilanteiden kehittämisen lisäksi myös esim. toisten auttamis-, opettamis- ja johtamistyössä. Voit saada toimivia ja erilaisia ajatuksia tai työkaluja täältä heti käyttöösi.

 

 

 

Muutokset mahdollisia.